2020 Yks Hazırlık İçin Önemli Tavsiyeler

  1. Üniversite giriş sınavına girmek, basit bir şey değil, organize olmanız, bir çalışma yöntemi seçmeniz ve her şeyin sınav tarihi 2020 Yks öncesine kadar iyi gittiğinden emin olmanız gerekir. Bu görevde size yardımcı olması için süreci en başından itibaren rahatlatan birkaç tavsiyemiz olacak.

Çalışmalarınızı nasıl düzenleyeceğiniz ve yararlanabileceğiniz en iyi teknikler nelerdir

Üniversiteye giriş sınavına hiç başlamadıysanız, yapılacak ilk şey sınavınızın duyurusundan bakmaktır.  Üniversiteye giriş sınavında hangi konuların olması bekleniyor,(2020 Yks Çıkacak Konular) özel biçimi nedir ve hangi içeriğin kariyeriniz için daha fazla ağırlığa sahip olduğunu görün. Bunu yapmaya çalıştığınızda, çalışmalarınızı nasıl yöneteceğinizi bilmek daha kolaydır. Size göre ayarlanmış bir çalışma planını meydana getirmek – en azından üniversite giriş sınavının ana konularını gözden geçireceğiniz temel ve ayrıntılı bir tablo yapın.

Size Uygun En İyi Bölüm Hangisi

Programınızı hazırladıysanız, bir soruyu cevaplamaya hazırsınız: benim için en iyi yer hangisi? Kendinizi rahat hissedeceğiniz sessiz bir ortam seçin – bu küçük köşe sizin için çok rahat olmalı. Ancak, dikkat: çalışmayacak yatağa yatan hiçbir çalışma – rahat olmamalı, çok fazla değil. Unutmayın ki buranın verimli olması gerekir.

Çalışma Odanızı Düzenleyin

Diyelim ki masada daha büyük olduğundan ve tüm malzemelerinizi görünür bıraktığınızdan odadaki çalışmaya karar verdiniz. Yatak odasından başka bir yerde eğitim almanız önemli, önemli olan sessiz, düzenli bir yerde kalmak ve kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği.  Şimdi organize oldunuz ve nereden öğreneceğinizi öğrendiğinize göre dikkati dağıtan şeylerden kurtulmanın zamanı geldi – cep telefonunuzun her zaman sessiz olmasını sağlayacak bir plan yapın, böylece çalışmanız kesintiye uğramaz.

Çalışmaya Başlayalım

Sonunda çalışmaya geldik.  Genellikle bir çok öğrenciye yardımcı olan bir ipucu – ve sizin için de işe yarayabilir – sınıf notlarında not almaktır. Böylece, eksiksiz bir materyale sahip olursunuz ve kendi şüpheleriniz ve yorumlarınız ile noktalanmışsınızdır.  Kural Dersi Derste Dinle . Bununla beraber güncel ve tavsiye edilen kaynaklar edinmeye çalış. 2020 Yks güncel konu anlatım kitapları makalemize bakabilirsiniz.

Stresinizle Başa Çıkmayı Öğrenin

Çalışmanızın kalitesine doğrudan müdahale edecek bir şey duygusallığınızdır. Şampiyonanın bu noktasında, bastırılmış mı yoksa bu durumla iyi bir şekilde mi ilgileniyorsanız hissedeceksiniz. Böyle bir şeyin size karşı gelmesini önlemek için, stres ve kaygı ile uğraşmak zorundasınız. Kendinize aşırı yükleme yapmayın ve rahatlama anları yaşamanıza izin verin. Bedensel bir aktivite yapın, vücudunuza yeterli enerji vermek için doğru yiyin ve sekiz saatlik uykunuzdan emin olun – bu, günün kalitesinde çok fazla fark meydana getirecektir.

Çalışırken Molalar Vermeyi Unutmayın

Çalışma temponuzda size fayda sağlayacak başka bir ipucu: molalar verin ! Çalışmanızı çok yorucu ve hantal yapmamak için bunu yapın. Araştırmacılara göre, beynimiz belirli bir konsantrasyon süresine sahiptir, bu konsantrasyon süresi genelde bir ila iki saat arasında değişir –  insana bağlıdır.  Bu süre zarfında yoğun bir şekilde odaklanabilirsiniz ve bundan sonra beyin kendiliğinden dikkatini dağıtmaya başlar.

Tekrarlar Yapın ve Sürekli Motive Olmaya Çalışın

Belli bir çalışma süresinden sonra incelemeleri başlatmanız önerilir. İçeriği tekrar gözden geçirin, neyin çok net olmadığını görün ve sorularınızı sorun. Ayrıca, bilgiyi sabitlemek için alıştırmaları çözmeyi deneyin.  Bu, sıfırdan okumaya başlamak isteyenler için yol: konsantre olun çünkü günlük olarak motive olmanız gerekir. Yardımcı olabilecek bir şey, deneyimlerinizi okulda ki bir arkadaşınızla paylaşmanızdır.

Cep Telefonu ve Tabletlerinizde Kullanışlı olan ve Her Türlü Kitaba Ulaşacağınız Google Kitap Derslerinizde Size Çok Yardımcı Olacak. => Google Kitap


porno izle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Shopping cart

Close